نویسنده
درباره نویسنده
بهنام خیرالهی
تعداد پست ها 64

درباره:

دانش آموخته مقطع کارشناسی دانشگاه Staffordshire University در رشته علوم کامپیوتر گرایش امنیت و مقطع کارشناسی دانشگاه Asia Pacific University در رشته فناوری اطلاعات هستم. از سال 1392 به ایران برگشتم و به صورت تخصصی در زمینه طراحی وب، گرافیک و فناوری اطلاعات فعالیت دارم.

  • تفاوت Opacity و Flow در براش

یکی از سوالاتی که هنگام کار با براش فتوشاپ برای همگان پیش خواهد آمد این است که چه تفاوتی بین Opacity و Flow در تنظیمات براش وجود دارد. از این رو، در این آموزش به تفاوت های دو گزینه Opacity و Flow در ابزار براش فتوشاپ خواهیم پرداخت.

یکی از سوالاتی که هنگام کار با براش فتوشاپ برای همگان پیش خواهد آمد این است که چه تفاوتی بین Opacity و Flow در تنظیمات براش وجود دارد. در نگاه اول تشخیص تفاوت بین این دو گزینه کمی دشوار است اما اگر کمی دقیق تر رفتار این دو گزینه زیر نظر گرفته شود میتوان متوجه تفاوت اساسی بین این دو گزینه شد.

در تصویر زیر با استفاده از ابزار براش دو خط بر روی عکس کشیده شده است و همانگونه که مشاهده می شود خط اول با Flow صد درصد و Opacity پنجاه درصد و خط دوم با Flow پنجاه درصد و Opacity صد درصد نقاشی شده اند.

تفاوت Opacity و Flow در براش - w3blog.ir

همه چیز در تصویر بالا کاملا مبهم است ولی تفاوت را وقتی میتوان متوجه شد که با درصد هایی که در بالا قرار داده شده بدون برداشتن کلیک نشانه گر حرکت رفت و برگشتی بر روی یک خط انجام داد. اول با تنظیمات Flow صد درصد و Opacity پنجاه درصد شروع میشود. اگر بر روی تصویر کلیک کرده بدون اینکه کلیک نشانه گر رها شود و مرتب حرکت رفت و برگشتی بر روی یک خط انجام شود، هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد و درست شبیه این خواهد بود که یک بار نشانه گر بر روی عکس کشیده شده است ولی اگر کلیک را رها کرده و دوباره کلیک شود و بر روی خط قبل نقاشی شود این بار میزان تیرگی خط افزایش پیدا می کند.

تفاوت Opacity و Flow در براش - w3blog.ir

همین کار را با Flow پنجاه درصد و Opacity صد درصد تکرار می شود. بر روی تصویر کلیک کرده و بدون برداشتن کلیک در یک مسیر رفت و برگشت نقاشی می بایست امتداد پیدا کند. مشاهده می شود که با هر حرکت که براش بر روی خودش قرار می گیرد مقداری به تیرگی خط اضافه می گردد.

تفاوت Opacity و Flow در براش - w3blog.ir

حال با دانستن تفاوت ها و طرز کار Flow و Opacity به راحتی می توان استفاده از براش را مدیریت کرد.