نویسنده
درباره نویسنده
بهنام خیرالهی
تعداد پست ها 64

درباره:

دانش آموخته مقطع کارشناسی دانشگاه Staffordshire University در رشته علوم کامپیوتر گرایش امنیت و مقطع کارشناسی دانشگاه Asia Pacific University در رشته فناوری اطلاعات هستم. از سال 1392 به ایران برگشتم و به صورت تخصصی در زمینه طراحی وب، گرافیک و فناوری اطلاعات فعالیت دارم.

  • تعیین شدت رنگ با استفاده از Vibrance

برخی اوقات افزایش بیش از حد Saturation باعث غیر طبیعی شدن تصویر می شود. یکی از جایگزین هایی که به خوبی می توان به جای Saturation بکار برد Vibrance می باشد. Vibrance این امکان را می دهد که قسمت هایی از تصویر که نسبت به بقیه تصویر کم رنگ تر هستند را بهبود بخشید بدون آنکه به روی قسمت های اشباع تاثیر بگذارد. از این رو در این مطلب با استفاده از Vibrance به تعیین شدت رنگ در یک تصویر خواهیم پرداخت.

برای ایجاد کردن Vibrance بروی یک لایه ابتدا می بایست در پانل لایه ها بروی آیکون ادجاسمنت کلیک کرده و گزینه Vibrance را انتخاب نمود.

تعیین شدت رنگ با استفاده از w3blog.ir - Vibrance

بعد از انتخاب Vibrance یک لایه ادجاسمنت بروی لایه ای که از قبل انتخاب شده بود ایجاد می شود. همچنین پانل تنظیمات Vibrance در کنار پانل لایه ها نیز باز می شود که با استفاده از دستگیره ها می توان Vibrance را کم و زیاد کرد.

تعیین شدت رنگ با استفاده از w3blog.ir - Vibrance

در دو تصویر زیر به ترتیب عکس خام با Vibrance صفر و در تصویر دوم همان تصویر با اضافه کردن Vibrance به آن که اشباعیت رنگ ها به شکل بسیار زیبایی بدون تخریب شدن و بصورت کاملا طبیعی بهبود پیدا می کنند.

تعیین شدت رنگ با استفاده از w3blog.ir - Vibrance

ی

تعیین شدت رنگ با استفاده از w3blog.ir - Vibrance

پس به راحتی می توان میزان اشباعیت رنگ ها را بدون اینکه تصویر، طبیعی بودن خودش را از دست بدهد با استفاده از Vibrance تنظیم کرد.