نویسنده
درباره نویسنده
بهنام خیرالهی
تعداد پست ها 64

درباره:

دانش آموخته مقطع کارشناسی دانشگاه Staffordshire University در رشته علوم کامپیوتر گرایش امنیت و مقطع کارشناسی دانشگاه Asia Pacific University در رشته فناوری اطلاعات هستم. از سال 1392 به ایران برگشتم و به صورت تخصصی در زمینه طراحی وب، گرافیک و فناوری اطلاعات فعالیت دارم.

  • ساخت متن نئون

در این آموزش با کمک یک تکنیک جذاب به خلق متن هایی با افکت نئون در Photoshop خواهیم پرداخت. اینگونه افکت ها قابلیت اجرا بروی متن، لوگو، Shape و هر عنصر دیگر را دارند. در Layer Style ها بخشی با عنوان Outer Glow وجود دارد که با استفاده مناسب از آن میتوان افکت های نئون را ایجاد نمود.

اصولا افکت های نئون جلوه بهتری در پس زمینه های تیره دارند از این رو سندی با پس زمینه تیره ساخته و در آن با کمک ابزار Horizontal Type Tool یک متن دلخواه ایجاد می کنیم.

ساخت متن نئون - w3blog.ir

در پانل Layers لایه Text را انتخاب کرده و در پایین پانل بروی دکمه fx کلیک کرده و از منوی ظاهر شده گزینه Outer Glow را انتخاب می کنیم.

ساخت متن نئون - w3blog.ir

در پنجره Layer Style و در قسمت Structure یک رنگ به دلخواه برای افکت نئون انتخاب می کنیم و دیگر تنظیمات را مطابق با تصویر زیر قرار میدهیم.

ساخت متن نئون - w3blog.ir

میتوان برای جلوه بیشتر رنگ لایه Text را مطابق با رنگ افکت نئون تغییر داد. تصویر زیر نتیجه این تغییرات را نشان می دهد.

ساخت متن نئون - w3blog.ir

در پانل Layers یک لایه جدید ایجاد کرده و از نوار ابزار Brush Tool را انتخاب می کنیم، رنگ Foreground را مطابق با رنگ افکت نئون قرار داده و در Option Bar میزان Opacity را بروی 10 درصد تنظیم می کنیم.

ساخت متن نئون - w3blog.ir

با راست کلیک کردن در محیط تصویر مقدار Hardness ابزار Brush Tool را به روی 0 درصد قرار می دهیم.

ساخت متن نئون - w3blog.ir

لایه جدید ایجاد شده را انتخاب کرده و آن را در زیر لایه Text قرار می دهیم.

ساخت متن نئون - w3blog.ir

حال با ابزار Brush Tool نواحی اطراف لایه متنی را براش می کنیم، با اینکار میخواهیم به روی دیوار انعکاسی از نور افکت نئون ایجاد کنیم.

ساخت متن نئون - w3blog.ir

از این تکنیک میتوان برای ساخت افکت نئون بروی Shape، لوگو و یا هر عنصر دیگری در Photoshop استفاده نمود.