نویسنده
درباره نویسنده
بهنام خیرالهی
تعداد پست ها 53

درباره:

دانش آموخته مقطع کارشناسی دانشگاه Staffordshire University در رشته علوم کامپیوتر گرایش امنیت و مقطع کارشناسی دانشگاه Asia Pacific University در رشته فناوری اطلاعات هستم. از سال ۱۳۹۲ به ایران برگشتم و به صورت تخصصی در زمینه طراحی وب، طراحی گرافیک و برنامه نویسی NET. فعالیت دارم.

  • مفهوم خطا های توابع در اکسل

در زمان وارد کردن توابع اگر مشکلی رخ دهد، اکسل با قرار دادن نمادهایی از بوجود آمدن خطا هشدار می دهد. مفهوم این خطاهای متداول به درک و تصحیح آنها کمک میکند.

!VALUE#

مفهوم این خطا اینست که مقدار اشتباهی از داده در تابع بکار برده شده است. ممکن است در یک تابع که پارامتری را از یک سلول میگیرد محدوده ای وارد شده باشد و یا در جایی که باید تابع به یک عدد ارجاع داده شود به یک رشته ارجاع داده شده باشد.

?NAME#

مفهوم این خطا اینست که نام تابع اشتباه وارد شده است، مقادیر متنی در داخل " " قرار ندارد و یا حتی پرانتزهای خالی مربوط به تابع فراموش شده باشد.

!NUM#

مفهوم این خطا اینست که اعداد موجود در تابع با مشکلی مواجه شده اند.

DIV/0 #

مفهوم این خطا اینست که در جایی از تابع مقداری بر صفر تقسیم شده است، ممکن است یکی از سلول هایی که در تابع مورد استفاده قرار گرفته صفر بوده و یا فاقد مقدار باشد. سلول هایی که فاقد مقدار هستند در محاسبات صفر در نظر گرفته شده و اگر در جایی عددی بر آن تقسیم شود باعث بوجود آمدن این خطا می شود.

!REF#

مفهوم این خطا اینست که در تابع به سلولی اشاره شده است که وجود ندارد. این خطا معمولا زمانی رخ می دهد که سلول ها حذف شده باشند و یا تابع بصورت نسبی تعریف شده باشد.

N/A#

مفهوم این خطا اینست که مقدار مورد نظر در تابع پیدا نشده باشد و بیشتر در زمان استفاده از توابع جستجوگر این خطا رخ می دهد. دلیل این اتفاق اینست که هیچ یک از سلول های محدوده انتخابی برای تابع وجود نداشته است.

!NULL#

مفهوم این خطا اینست که در تابع جایی که باید از علائم ریاضی استفاده شود از فاصله استفاده شده است و یا در قسمتی از تابع زمانی که یک محدوده مشخص می شود علامت «:» فراموش شده باشد.

#######

این نماد در واقع نشانگر بروز خطا در توابع نمی باشد و مفهوم آن اینست که تابع با موفقیت محاسبه شده است و فقط تابع نتوانسته مقدار محاسبه شده را در سلول نمایش دهد. برای رفع این مشکل براحتی می توان عرض ستون مذکور را افزایش داده تا نتیجه تابع در آن نمایش داده شود.

بیشتر بخوانید

  • مطلبی برای این بخش وجود ندارد.