نویسنده
درباره نویسنده
بهنام خیرالهی
تعداد پست ها 53

درباره:

 سوابق تحصیلی

۱. کارشناسی فناوری اطلاعات – دانشگاه Asia Pacific University
۲. کارشناسی امنیت نرم افزار – دانشگاه Staffordshire University
۳. کاردانی فناوری اطلاعات و ارتباطات – دانشگاه Asia Pacific University

 مهارت ها

۱. مسلط به فریم ورک NET. و زبان برنامه نویسی VB.NET
۲. مسلط به تکنولوژی ASP.NET WEB FORM
۳. آشنایی کامل با پایگاه داده SQL SERVER
۴. مسلط به طراحی وب JAVASCRIPT ،CSS3 ،HTML5 و BOOTSTRAP
۵. تسلط کامل به نرم افزار PHOTOSHOP
۶. آشنایی با نرم افزار ILLUSTRATOR
۷. تسلط کامل به نرم افزار EXCEL
۸. آشنا به تولید محتوا در فضای وب

 زبان های خارجی

– مسلط به زبان انگلیسی در زمینه های خواندن، نوشتن و مکالمه

  • مفهوم خطا های توابع در اکسل

در زمان وارد کردن توابع اگر مشکلی رخ دهد، اکسل با قرار دادن نمادهایی از بوجود آمدن خطا هشدار می دهد. مفهوم این خطاهای متداول به درک و تصحیح آنها کمک میکند.

!VALUE#

مفهوم این خطا اینست که مقدار اشتباهی از داده در تابع بکار برده شده است. ممکن است در یک تابع که پارامتری را از یک سلول میگیرد محدوده ای وارد شده باشد و یا در جایی که باید تابع به یک عدد ارجاع داده شود به یک رشته ارجاع داده شده باشد.

?NAME#

مفهوم این خطا اینست که نام تابع اشتباه وارد شده است، مقادیر متنی در داخل " " قرار ندارد و یا حتی پرانتزهای خالی مربوط به تابع فراموش شده باشد.

!NUM#

مفهوم این خطا اینست که اعداد موجود در تابع با مشکلی مواجه شده اند.

DIV/0 #

مفهوم این خطا اینست که در جایی از تابع مقداری بر صفر تقسیم شده است، ممکن است یکی از سلول هایی که در تابع مورد استفاده قرار گرفته صفر بوده و یا فاقد مقدار باشد. سلول هایی که فاقد مقدار هستند در محاسبات صفر در نظر گرفته شده و اگر در جایی عددی بر آن تقسیم شود باعث بوجود آمدن این خطا می شود.

!REF#

مفهوم این خطا اینست که در تابع به سلولی اشاره شده است که وجود ندارد. این خطا معمولا زمانی رخ می دهد که سلول ها حذف شده باشند و یا تابع بصورت نسبی تعریف شده باشد.

N/A#

مفهوم این خطا اینست که مقدار مورد نظر در تابع پیدا نشده باشد و بیشتر در زمان استفاده از توابع جستجوگر این خطا رخ می دهد. دلیل این اتفاق اینست که هیچ یک از سلول های محدوده انتخابی برای تابع وجود نداشته است.

!NULL#

مفهوم این خطا اینست که در تابع جایی که باید از علائم ریاضی استفاده شود از فاصله استفاده شده است و یا در قسمتی از تابع زمانی که یک محدوده مشخص می شود علامت «:» فراموش شده باشد.

#######

این نماد در واقع نشانگر بروز خطا در توابع نمی باشد و مفهوم آن اینست که تابع با موفقیت محاسبه شده است و فقط تابع نتوانسته مقدار محاسبه شده را در سلول نمایش دهد. برای رفع این مشکل براحتی می توان عرض ستون مذکور را افزایش داده تا نتیجه تابع در آن نمایش داده شود.

بیشتر بخوانید

  • مطلبی برای این بخش وجود ندارد.