نویسنده
درباره نویسنده
بهنام خیرالهی
تعداد پست ها 64

درباره:

دانش آموخته مقطع کارشناسی دانشگاه Staffordshire University در رشته علوم کامپیوتر گرایش امنیت و مقطع کارشناسی دانشگاه Asia Pacific University در رشته فناوری اطلاعات هستم. از سال 1392 به ایران برگشتم و به صورت تخصصی در زمینه طراحی وب، طراحی گرافیک و برنامه نویسی NET. فعالیت دارم.

  • جابجایی یک عنصر در تصویر بوسیله Content-Aware Move Tool

در این آموزش نحوه جابجایی یک عنصر بوسیله ابزار Content-Aware Move Tool بدون ایجاد هیچگون صدمه در محتوای تصویر توضیح داده خواهد شد. برای مثال قصد داریم پرنده ای که در سمت راست تصویر قرار دارد را برش داده و آنرا در کنار پرنده سمت چپ قرار دهیم.

برای انجام این کار ابتدا ابزار Content-Aware Move Tool را انتخاب می کنیم.

سپس پرنده سمت راست را با کمک این ابزار انتخاب میکنیم. قابل ذکر است انتخاب با این ابزار مانند دیگر ابزارهای Selection در فتوشاپ می باشد. عنصر مورد نظر خود را با رعایت فقط چند پیکسل بیشتر انتخاب می کنیم. این به این معنی است که ناحیه انتخابی باید چند پیکسل بزرگتر از خود عنصر باشد، اگر به تصویر که در زیر آورده شده دقت کنیم خواهیم دید که به غیر از انتخاب خود عنصر چند پیکسل از محیط پیرامون عنصر نیز انتخاب شده است.

سپس در داخل ناحیه انتخاب شده کلیک کرده و به اصطلاح عنصر مد نظر خود را به سمت پرنده سمت چپ Drag کرده و سپس Drop میکنیم. همانطور که ملاحظه میکنید پس از این کار شما قادر به Transform عنصر انتخابی هستید، این کار به شما کمک میکند که به دلخواه خود پرنده سمت راست را کوچک، بزرگ و یا زاویه آن در تصویر را تغییر دهید، سپس به روی Enter کلیک کرده تا تغییرات اعمال شود.

در ادامه، در Option Bar که در بالای تصویر وجود دارد Structure را بروی 5 و Color را بروی 10 تنظیم کنید.

با اینکار شما به فتوشاپ میگویید که عنصر انتقال یافته را با محیط جدید با یک کیفیت مطلوب ترکیب و یا به اصطلاح Blend کند.

و در نهایت ملاحضه میکنید که پرنده سمت راست به سمت پرنده سمت چپ بدون ایجاد هیچگونه صدمه ای در تصویر اصلی انتقال یافته است.