نویسنده
درباره نویسنده
بهنام خیرالهی
تعداد پست ها 64

درباره:

دانش آموخته مقطع کارشناسی دانشگاه Staffordshire University در رشته علوم کامپیوتر گرایش امنیت و مقطع کارشناسی دانشگاه Asia Pacific University در رشته فناوری اطلاعات هستم. از سال 1392 به ایران برگشتم و به صورت تخصصی در زمینه طراحی وب، گرافیک و فناوری اطلاعات فعالیت دارم.

  • بکارگیری تکنولوژی Content-Aware برای حذف یک عنصر در تصویر

در این آموزش قصد داریم به نحوه حذف یک عنصر با کمک تکنولوژِی Content-Aware در Photoshop CC 2018 بپردازیم. برای مثال قصد داریم عنصر سمت راست را از تصویر حذف کنیم.

ابتدا تصویر انتخابی خود را در فتوشاپ باز کرده و عنصر مورد نظر خود را با یکی از ابزار Selection انتخاب میکنیم. انتخاب ما در اینجا ابزار Lasso Tool می باشد، ابتدا این ابزار را انتخاب می کنیم.

و سپس عنصر مورد نظر خود را با رعایت فقط چند پیکسل بیشتر انتخاب می کنیم. این به این معنی است که ناحیه انتخابی باید چند پیکسل بزرگتر از خود عنصر باشد، اگر به تصویر که در زیر آورده شده دقت کنیم خواهیم دید که به غیر از انتخاب خود عنصر چند پیکسل از محیط پیرامون عنصر نیز انتخاب شده است.

در ادامه از منوی Edit گزینه Fill را انتخاب میکنیم.

در پنجره Fill و در قسمت Contents گزینه Content-Aware را انتخاب کرده و تیک گزینه Color Adaptation را فعال کرده و سپس بروی گزینه OK کلیک میکنیم. چند لحظه صبر میکنیم تا تغییرات اعمال شود.

عنصر سمت راست تصویر بدون هیچ گونه صدمه به محتوای تصویر اصلی حذف گردید.