نویسنده
درباره نویسنده
بهنام خیرالهی
تعداد پست ها 64

درباره:

دانش آموخته مقطع کارشناسی دانشگاه Staffordshire University در رشته علوم کامپیوتر گرایش امنیت و مقطع کارشناسی دانشگاه Asia Pacific University در رشته فناوری اطلاعات هستم. از سال 1392 به ایران برگشتم و به صورت تخصصی در زمینه طراحی وب، طراحی گرافیک و برنامه نویسی NET. فعالیت دارم.

  • رفع مشکل کیفیت نوشته ها در فتوشاپ

در هنگام کار با لایه های متنی و یا همان Text Layer ها ممکن است نوشتها کیفیت مناسبی نداشته باشند، به همین منظور در این آموزش قصد داریم به توضیح Anti-Aliasing برای رفع این مشکل بپردازیم.

زمانی که در فتوشاپ یک لایه متنی ایجاد میکنیم در پانل Character ویژگی به نام Anti-Aliasing Method وجود دارد که در ادامه به شرح بخش های مختلف این ویژگی می پردازیم.

Anti-Aliasing باعث ایجاد سطوح خشن تر و یا همواری در لبه های لایه متنی میشود. به طور مثال اگر با نوشته ای زخیم و سایز بزرگ سر و کار داریم بهتر است لبه های فونت ما سطوح هموارتری به خود بگیرد و برعکس این مورد اگر با نوشته هایی نازک و در سایز کوچک سر کار داریم بهتر است فونت ما سطوح خشن تری به خود بگیرد. این ویژگی باعث ارتقا کیفیت نوشته ها و خوانا تر شدن آنها می گردد.

None : این گزینه موجب بی کیفیت شدن نوشته در فتوشاپ میشود چون هیچ گونه Anti-Aliaising ای در لبه های فونت ما ایجاد نکرده و نتیجه کار باعث بوجود آمدن لبه هایی خشن و ناخوانا در متن میشود.

Sharp : باعث می شود لبه های فونت حالت تیزی به خود بگیرند.

Crisp : این ویژگی به مانند Sharp لبه های تیزی به خود میگیرند اما حالت هموارتری نسبت به Sharp دارند.

Strong : برخلاف دو ویژگی قبل باعث می شود متن ایجاد شده حالت ضخیم تری به خود بگیرد.

Smooth : در این حالت متن ما سطح بسیار همواری به خود می گیرد.

اگر با فونت های بسیار نازک و کوچک سر و کار داریم بهتر است از Sharp استفاده کنیم، اگر از فونت های معمولی و سایز متوسط استفاده می کنیم بهترین انتخاب Crisp می باشد، اگر نیاز به برجستگی بیشتر داشته باشیم قاعدتا انتخاب ما Strong خواهد بود، و آخرین ویژگی یعنی Smooth همیشه کیفیت بهتری نسبت به دیگر گزینه های Anti-Aliasing دارد.