نویسنده
درباره نویسنده
بهنام خیرالهی
تعداد پست ها 64

درباره:

دانش آموخته مقطع کارشناسی دانشگاه Staffordshire University در رشته علوم کامپیوتر گرایش امنیت و مقطع کارشناسی دانشگاه Asia Pacific University در رشته فناوری اطلاعات هستم. از سال 1392 به ایران برگشتم و به صورت تخصصی در زمینه طراحی وب، طراحی گرافیک و برنامه نویسی NET. فعالیت دارم.

  • ایجاد یک حاشیه Transparency بوسیله ویژگی Knockout

در این آموزش به بررسی و کاربرد ویژگی Knockout در Blending Options می پردازیم. در ادامه بحث به نحوه ایجاد یک حاشیه Transparency توسط این ویژگی خواهیم پرداخت.

در Blending Options فتوشاپ بخشی به نام Knockout وجود دارد که این بخش ارتباط مستقیمی با Fill Opacity لایه ای که میخواهیم Knockout را بروی آن اعمال کنیم دارد، این بدین معنی است که اگر Fill Opacity لایه ما بروی 100 درصد باشد تاثیری از خود نشان نخواهد داد، پس حتما باید مقدار Fill Opacity ما کمتر از مقدار پیش فرض باشد.

ابتدا حاشیه خود را در یک لایه جداگانه ایجاد میکنیم، در این مثال ما این حاشیه را توسط Shape Tool ها در فتوشاپ ایجاد کرده ایم، سپس باید دقت داشته باشیم که این لایه باید اولین لایه در فایل ما باشد.

لایه حاشیه خود را انتخاب میکنیم سپس در پایین پانل Layer بروی fx کلیک کرده و گزینه Belending Options را انتخاب می کنیم.

این عمل پنجره Layer Style را نمایان میکند.

در قسمت Advanced Blending باید Fill Opacity را بروی 0 تنظیم کنیم. و پس از آن در قسمت Knockout گزینه Deep را انتخاب کرده و بروی OK کلیک میکنیم.

همانطور که ملاحظه میکنید حاشیه ما به یک حاشیه Transparency تبدیل شد.